SYRI TV/ Turizmi në krizë për vrojtues plazhi, Leneda Halilaj: Të rinjtë s`kanë interes

21:40, 11/06/2024
A+ Aa A-

Gjatë vijës bregdetare ende nuk janë plotësuar stacionet me vrojtues plazhi.

Leneda Halilaj, Trjanere e vrotjuesve të plazhit, tregon madje se subjekteve që kanë marrë stacione plazhi në përdorim, për shkak të marrjes së licensës kanë regjistruar edhe persona të stafit apo vetë emrin e sipërmarrësit si vrojtues plazhi.

Megjithatë, ajo tregon se shkak i mungesës së intersit nga të rinjtë është informimi, pasi sipas saj, vrojtuesit e plazhit janë të mirëpaguar.

Në një vështrim të përgjithshëm rreth plazheve në lungomare është vënë re se në pjesën më të madhe të hapësirave të plazheve, pikat e vrojtimit janë të dëmtuara dhe nuk paraqesin asnjë siguri as në tokë dhe as në det.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco