Protestë në Tiranë: Projektligji për surrogacinë

Protestë në Tiranë: Projektligji për surrogacinë

20:11, 23/05/2024
A+ Aa A-

Në sheshin “Skënderbej”, në Tiranës pro zhvillohet një protestë kundër projektligjit për surrogacinë.

Qytetarët thonë se kanë dalë të protestojnë në mbrojtje të familjes shqiptare, pasi pretendojnë se projektligji shkattëron themelet e familjes.

Protesta është organizuar nga Koalicioni shqiptar Pro Familjes dhe Jetës.

Ajo vjen pas martesës së dy grave në Bashkinë e Tiranës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco