Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

07:09, 23/05/2024
A+ Aa A-

Ditën e Enjte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës. Përgjatë relieveve malore vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intenistet të ulët. Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 10 deri 28 °C

në zonat e ulëta 14 deri 30°C

në zonat bregdetare 15 deri 29 °C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco