Lajmi i fundit

LIVE/ Gjykata Kushtetuese shqyrton padinë e PD për mandatin e Olta Xhaçkës

Projektligji për surrogacinë/ Dorina Mema: Jemi te braktiksur nga kryeministri, revolta qytetare shumë e drejtë

11:10, 20/05/2024
A+ Aa A-

Dorina Mema sportiste, aktiviste, e ftuar në 'Kafe Shqeto' në Syri Tv, komentoi projektligjin për surrogacinë teksa e quajti vendin tonë, të braktisur nga kryeministri dhe i dha të drejtë revoltës së familjeve shqiptare për këtë projektligj.

Problemi është se ne jemi te braktisur nga kryeministri i cili nuk po del të japë asnjë deklaratë, madje as për letrën e cila u çua në  shkollë që ai e ka detyrim, për mbrojtjen e fëmijëve shqiptarë.

Pra, një heshtje që ne e cilësojmë si braktisje, ne jemi te braktisur nga liderit i pushtetit shqiptar.

Dhe ne si koalicioni familjes dhe aktivistë dhe prindër jemi në një heshtje trishtimi si mortje.

Pse?

Sepse janë të thyer brenda, ku po i preket shenjtëria e shqiptarit, fëmija. 

Dhe dje kemi deklaruar që ishte ambasada pink pro LGBT, ngjitur me të drejtat e fëmijave, për të na prezantuar nga ndërkombëtarët, të cilët janë të mirëpritur në Shqipëri, por ne ju kemi kërkuar që le të na sjellin një përparim, por nëse ky përparim po cënon familjen  shqiptare, ata kanë të drejtën e botës dhe ju jap shumë të drejtë për revoltën që kanë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco