Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha

Sot kthjellime dhe vranësira, pasdite reshje shiu në veri

Sot kthjellime dhe vranësira, pasdite reshje shiu në veri

08:55, 30/11/2023
A+ Aa A-

Mesdheu po ndikohet nga zone me presion të lartë atmosferik duke na kushtëzuar stabilitet të pjesshëm të kushteve atmosferike në territorin e Shqipërisë.

E enjte, 30 nëntor 2023

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në pjesën e parë të ditës, pasdite dhe mbrëmje reshje në veri. Era do të fryjë me drejtim juglindje (SE) me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore      4/12°C

- Zonat e ulëta       10/20°C

- Zonat bregdetare 13/20°C

Kosovë

Kosova për dt. 30 Nëntor 2023 do të ketë  vranësira reshje shiu lokale. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -0°C – 3°C në mëngjes deri në 9°C – 11°C gradë Celsius në mesditë.

E premte, 1 dhjetor 2023

Në vendin tonë moti do të jetë me reshje shiu dhe stuhi në veri dhe reshje të pakta në Jug, zona qëndrore me diell dhe vranësira. Era do të fryjë me drejtim juglindje (SE) me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore      6/17°C

- Zonat e ulëta       12/22°C

- Zonat bregdetare 16/23°C/ Sipas RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco