Parashikimi i motit për ditën e nesërme, 27 shtator

Parashikimi i motit për ditën e nesërme, 27 shtator

14:20, 26/09/2023
A+ Aa A-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ditën e Mërkurë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe kthjellime të herëpasherëshme. Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi mesatare 1-7m/s, ndërsa përgjatë bregdetit era hera-herës fiton shpejtësi deri 12m/sek. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 10 deri 26°C

në zonat e ulëta 15 deri 28°C

në zonat bregdetare 17 deri 30 °C.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco