Parashikimi i motit për ditën e nesërme, 8 qershor

Parashikimi i motit për ditën e nesërme, 8 qershor

13:56, 07/06/2023
A+ Aa A-

Sipas Shërbimit  Meteorologjik Ushtarak vendi ynë ditën e nëserme do të ndikohet nga kushtet atmosferike të paqendrueshme.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intesitet të ulët shoqëruar me shtërngata afatshkurta e shkarkesa elektrike gjatë orëve të mesditës.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 15 deri 26°C

në zonat e ulëta 17 deri 31 °C

në zonat bregdetare 19 deri 30°C

Statusi i plotë:

Ditën e Mërkurë vendi ynë do te ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar shoqëruar me shtrëngata afatshkurtra e shkarkesa elektrike gjatë orëve të mesditës dhe pasdites. Lokalisht përgjatë relieveve malore reshje në formë breshëri.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 deri 2 ballë.

Temperaturat parashikohen

në zonat malore 15 deri 26°C

në zonat e ulëta 17 deri 31 °C

në zonat bregdetare 19 deri 30°C

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco