SYRI TV/ Në Levan - Tepelenë, tabelë e rremë punimesh, banorët: Nuk ka investime

14:46, 22/03/2023
A+ Aa A-

Fshatrat gjatë aksit rrugor Levan-Tepelenë kanë mungesë të theksuar investimesh. Në fshatin Gorishovë është vendosur një tabelë punimesh, por banorët pohojnë se nuk ka pasur punime dhe rrugët janë totalisht të amortizuara.

Nga SYRI TV

Banorët e fshatit Gorishovë tregojnë se tabela që tregon se kryhen punime është e rreme, ndërsa rruga është e pakalueshme, për shkak të mungesës së investimeve.

Ata tregojnë se rrugët janë të amortizuara, gjë që ka kosto edhe në automjetet e tyre, të cilat dëmtohen nga infrastruktura e munguar.

Edhe pse në zonë, premtimet elektorale janë të shumta, nuk është vënë asnjëherë dorë për ta ndryshuar situatën e mbi 600 banorëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco