Mot me diell, rriten temperaturat/ Parashikimi i motit për fundjavën

Mot me diell, rriten temperaturat/ Parashikimi i motit për fundjavën

02:10, 18/03/2023
A+ Aa A-

Fundjava do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. 

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore. 

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1-2 ballë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco