Lajmi i fundit

LIVE - Kreu i PD, Sali Berisha prezanton kandidatin për bashkinë Selenicë, Leonard Rakipaj

Temperaturat nën zero/ Parashikimi i motit për ditën e martë

Temperaturat nën zero/ Parashikimi i motit për ditën e martë

23:05, 06/02/2023
A+ Aa A-

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të acarta me origjinë verilindore (siberiane) me temperatura që do të “mbërthehen” në vlera negative në pjesën më të madhe të territorit.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga -4°C  në zonat rurale deri në 12°C në mesditë në zonat bregdetare, por pasditja dhe kryesisht mbrëmja do të sjellin uljen e temperaturave deri në -9°C.

Po ashtu era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut për të gjithë javën me shpejtësi mesatare 1-8m/s ndërsa hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore e fortë dhe shpejtësi deri në 10-15m/s.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco