Të enjten dhe të premten nis përmirësimi i motit

Të enjten dhe të premten nis përmirësimi i motit

07:12, 24/11/2022
A+ Aa A-

Qëndra me presion të ulët po zhvendoset drejt ballkanit verilindor duke i'a lenë vendin vlerave normale të presionit ku pritet përmirësim i motit në vendin tonë gjatë ditës së sotme.

E enjte, data 24 nëntor 2022

Moti do të jetë vranësira dhe reshje shiu në zonën veriperëndimore në mëngjes , gjatë pasdites do të kemi përmirësim të motit.  Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore       4/11°C
Zona e ulët         10/17°C
Zona bregdetare 12/17°C

Kosova, e enjte data 24 nëntor 2022

Moti do të jetë me kthjellime , vranësira dhe reshje shiu lokale . Era do të jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi 7 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 4°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të jenë me rënie 7°C -11°C .

E premte, data 25 nëntor 2022

Moti do të jetëkthjellime dhe vranësira të  pakta deri mesatare.  Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore       3/10°C
Zona e ulët         7/16°C
Zona bregdetare 10/17°C/Marrë nga RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco