Lajmi i fundit

Edita Tahiri: Goditja ndaj Berishës, goditje antikombëtare

Parashikimi i motit për ditën e premte, 7 tetor 2022

Parashikimi i motit për ditën e premte, 7 tetor 2022

22:27, 06/10/2022
A+ Aa A-

Ashtu si sot edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të thata me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin por nuk do të mungojnë alternimet e pakta deri mesatare të vranësirave kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era me rrahje deri në 6-8m/s.

Temperaturat parashikohen:
në zona malore 6 deri 24°C
në zona e ulëta 8 deri 29°C
në zona bregdetare 12 deri 29°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco