Parashikimi i motit për ditën e enjte, 6 tetor 2022

Parashikimi i motit për ditën e enjte, 6 tetor 2022

22:24, 05/10/2022
A+ Aa A-

Vlerat e larta të presionit në vend do të vijojnë të ndikojnë në motin e qendrueshëm. Parashikohen orë me diell dhe vranësira të larta shtresore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e në bregdet përkohësisht mesatare. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen të pësojnë luhatje të forta gjatë ditës duke marrë tiparet e vërteta të një dite vjeshte:

në zona malore 5 deri 22°C
në zona e ulëta 12 deri 27°C
në zona bregdetare 13 deri 26°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco