Moti i ditës së hënë, reshje lokale shiu në disa zona

Moti i ditës së hënë, reshje lokale shiu në disa zona

23:07, 02/10/2022
A+ Aa A-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për ditën e hënë.  

Ditën e hënë në verilindje e lindje të vendit do të krijohen kushtet për reshje të përkohshme shiu.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

Karakteristikë do të jetë prania e mjegullinës së mëngjesit në shumë lugina.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco