Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Këndi i Pano Sokos: Shqiptarët që ikin

FOTO/ Moti i javësh së ardhme, me diell dhe mjegull në lugina

FOTO/ Moti i javësh së ardhme, me diell dhe mjegull në lugina

16:36, 02/10/2022
A+ Aa A-

Pas ditëve me shi dhe rrebeshe, moti pritet të stabilizohet gjatë javës që vjen.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, bën të ditur se për javën që vjen, moti do të jetë i qëndrueshëm.

Parashikimi i motit:

Java e ardhshme në vend do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qëndrueshme.

Këto do të sjellin mot me diell e vranësira kryesisht shtresore të larta.

Karakteristikë do të jetë prania e mjegullinës së mëngjesit në shumë lugina. Ditën e hënë në verilindje e lindje të vendit do të krijohen kushtet për reshje të përkohshme shiu.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

Gjatë ditës temperaturat parashikohen të luhaten si në figurë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco