Ditëve me diell po i vjen fundi, nga nesër shiu dhe stuhia do të 'pushtojnë' territorin e Shqipërisë

Ditëve me diell po i vjen fundi, nga nesër shiu dhe stuhia do të 'pushtojnë' territorin e Shqipërisë

17:35, 25/09/2022
A+ Aa A-

Kjo e diel është dita e fundit e muajit shtator me rreze dielli, pasi duke filluar që nesër (e hënë 26 shtator) dhe përgjatë gjithë javës mbi vendin tonë do të mbizotërojnë vranësirat dhe reshjet e shiut në të gjithë territorin.

Ndërkohë që temperaturat pritet të kenë një zbritje të lehtë sa u përket vlerave të larta, ndërkohë që ato të ulëtat do të pësojnë një rritje prej 3 gradësh krahasuar me mëngjeset e freskëta që po lëmë pas.

Gjatë gjithë javës në të gjithë territorin do të ketë rrebeshe shiu të shoqëruara herë pas here shkarkesa elektrike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco