Keni plane për pushime? Njihuni me parashikimin e motit për ditën e nesërme

Keni plane për pushime? Njihuni me parashikimin e motit për ditën e nesërme

17:28, 15/08/2022
A+ Aa A-

Dita e martë do të sjellë një rritje të lehtë të temperaturave krahasuar me ditët që sapo lamë pas.

Pritet që temperaturat maksimale të arrijnë në 32 gradë celsius. 
Ndërkohë që gjatë paradites dhe mbasdite pritet që të ketë shtim të vranësirave në pjesën më të madhe të territorit ku do të mungojnë dhe reshjet lokale të shiut, të cilat pritet të jenë të shoqëruara me shkarkesa elektrike.

Ndërsa në mbrëmjet pritet që moti të jetë i kthjellët, duke bërë që të vijojë rritja e temperaturave përgjatë ditëve në vijim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco