Mbyllet marrëveshja, pas një muaji patentat shqiptare do të njihen dhe në Arabinë Saudite

Mbyllet marrëveshja, pas një muaji patentat shqiptare do të njihen dhe në Arabinë Saudite

09:07, 15/08/2022
A+ Aa A-

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, ka njoftuar se Shqipëria ka arritur një marrëveshje me Arabinë Saudite për njohjen reciproke të lejeve të drejtimit.

Njoftimi i Plotë:

Përmbyllen procedurat e marrëveshjes për njohjen reciproke të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë [🇦🇱]  dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite [🇸🇦] .

 Pas përfundimit të procedurave të brendshme ligjore fillimisht nga pala jonë, Ministria e Punëve të Jashtme e Mbretërisë së Arabisë Saudite ka njoftuar përfundimin e procedurave të brendshme ligjore edhe nga pala e tyre.

Marrëveshja, e cila hyn në fuqi 30 ditë pas përfundimit të procedurave, do të lehtësojë lëvizjen reciproke të qytetarëve, vizitorëve dhe turistëve të dy vendeve tona, përmes përdorimit të patentave, si dhe konvertimin e tyre.  [🇦🇱] [🤝] [🇸🇦]

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco