Parashikimi i motit për fundjavën, 13 dhe 14 gusht 2022

Parashikimi i motit për fundjavën, 13 dhe 14 gusht 2022

22:26, 12/08/2022
A+ Aa A-

Kjo fundjavë nuk parashikohet të jetë si ditët e tjera verore. Moti përgjithësisht do të karaterizohet nga vranësira hera-herës të dendura deri në mesditën e së dielës. Më tej do të mbizotërojnë kthjellimet.

Reshjet dhe shtrëngatat do të nisin në bregdet mëngjesin e së shtunës. Më tej do të spostohen drejt zonave malore, aty ku nuk do të mungojnë shtrëngatat e rrebeshet, si dhe shkarkesat elektrike me breshër të izoluar.

Në bregdet dhe zonat e ulëta, reshjet do të rikthehen sërish në mbrëmje vonë e deri mëngjesin e së dielës. Deri në mesditë, reshjet parashikohen të kenë vetëm zonat malore ku dhe aty do të ndërpriten pasdite, për t'i lënë vendin motit të kthjellët.

Era, do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare e përkohësisht e vrullshme në momentet me reshje. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë.

Kjo situatë, do të sjellë rënie temperaturash si në figurë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco