Ulje e ndjeshme e temperaturave, ja çfarë pritet të ndodhë me motin në fudjavë

Ulje e ndjeshme e temperaturave, ja çfarë pritet të ndodhë me motin në fudjavë

17:21, 11/08/2022
A+ Aa A-

Duke filluar që nga dita e nesërme, temperaturat do të pësojnë një ulje të ndjeshme.

Sipas sinoptikanëve, ditën e premte moti do të karakterizohet nga vranësira të dendura të cilat dot shoqërohen me reshje shiu dhe breshër në zonat malore, si dhe do të ketë shkarkesa elektrike.

Image

Gjithashtu, parashikohet se temperaturat nuk do t’i kalojnë vlerat e 30 gradë celsius.

Ndërsa sa i përket fundjavës (e shtunë dhe e dielë) temperaturat vijojnë të ulen dhe më tej, ku do të arrijnë në 27 gradë celsius sa i përket vlerave maksimale.

Gjithashtu pritet rebeshje shiu në të gjithë territorin.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco