Moti i të enjtes/ Rrebeshe shiu dhe shtrëngata në këto zona të vendit

Moti i të enjtes/ Rrebeshe shiu dhe shtrëngata në këto zona të vendit

23:37, 10/08/2022
A+ Aa A-

Ditën e enjte, në vend sërish do të ketë ndikim të rrymave ajrore të paqendrueshme në mesditë.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta e mesatare, të cilat do të marrin zhvillim kryesisht në lindje e juglindje.

Në këto zona parashikohen shtrëngata shiu, breshër si dhe shkarkesa elektrike. Po kështu reshjet do të përfshijnë edhe zona të tjera malore dhe kodrinore por me karakter lokal.

Era, do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje e lehtë e mesatare. Përkohësisht, në orët e mesditës në momentet me reshje dhe në bregdet erë e vrullshme.

Valëzimi në dete i forcës 3 ballë          

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 15 deri 29°C

në zona e ulëta 17 deri 35°C

në zona bregdetare 20 deri 33°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco