Moti i të martës, rënie e lehtë temperaturash dhe shtrëngata shiu

Moti i të martës, rënie e lehtë temperaturash dhe shtrëngata shiu

00:03, 09/08/2022
A+ Aa A-

Pas një të hëne të nxehtë, e marta duket se do të jetë pak më e freskët.

Sipas parashikimit të motit nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, gjatë së martës pritet të ketë një rënie të lehtë temperaturash prej 1 gradë celsius.

Ndërkaq, në verilindje dhe veriperëndim pritet të ketë reshje lokale shiu, që mund të shndërrohen në shtrëngata të shkurtra.

Më poshtë keni parashikimi e motit:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco