Parashikimi i motit për ditën e diel

Parashikimi i motit për ditën e diel

22:38, 02/07/2022
A+ Aa A-

Fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të nxehta. Moti parashikohet me kthjellime dhe në mesditë e pasdite zhvillim të vranësirave.

Përgjatë relieveve malore kryesisht në lindje dhe juglindje, reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Era parashikohet nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco