Fundjava e parë e korrikut, me ajër shumë të nxehtë nga Saharaja

Fundjava e parë e korrikut, me ajër shumë të nxehtë nga Saharaja

07:00, 02/07/2022
A+ Aa A-

Europa Juglindore po ndikohet nga intesifikimi i ajrit shumë te nxehtë nga Saharaja duke ndikur edhe vendin tonë temperatura të larta. 

E shtunë 2 korrik 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira mesatare në zonat malore duke u pasuar nag reshje shiu dhe stuhi. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7  -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 -4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      16/36°C
Zona e ulët          16/38°C
Zona bregdetare  21/37°C

Kosova, e shtunë 2 korrik 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me stuhi lokale. Era do të jetë me drejtim Veri -Perëndim me shpejtësi 7 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 16°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të arrijnë vlerën 31°C -33°C .

E diel 3 korrik 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira të pakta. Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7   m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3  me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      17/37°C
Zona e ulët          18/39°C
Zona bregdetare  22/37°C/ Sipas RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco