Moti sot dhe nesër, 24 - 25 maj 2022

Moti sot dhe nesër, 24 - 25 maj 2022

07:00, 24/05/2022
A+ Aa A-

Mesdheu tashmë po ndikohet nga ajër i nxhetë nga veriu i Afrikës ku pritet të sjellë temperatura të larta në gadishullin e ballkanit dhe vendin tonë.

E martë 24 maj 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në veri. Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      13/28°C
Zona e ulët          13/32°C
Zona bregdetare  16/29°C

Kosova, e martë 24 maj 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 8 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 12°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të arrijnë vlerën 27°C -29°C .

E mërkurë 25 maj 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore dhe reshje të izoluara në formën e stuhive . Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      15/32°C
Zona e ulët          14/35°C
Zona bregdetare  17/31°C. Sipas RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco