Tatimet: Mos harroni, nga 1 qershori ndalohen qeset plastike!

Tatimet: Mos harroni, nga 1 qershori ndalohen qeset plastike!

13:51, 19/05/2022
A+ Aa A-

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve kujtoi sot qytetarët shqiptarë se që nga data 1 qershor  në vend do të ndalohet përdorimi i qeseve plastike me një përdorim.

“Në vëmendjen tuaj, - njoftoi Drejtoria. -  Nga data 1 qershor ndalohet përdorimi, tregëtimi, prodhimi dhe importimi i qeseve plastike njëpërdorimshe. Pas kësaj date, do të jetë e jashtëligjshme që dyqanet apo restorantet të të japin qese plastike njëpërdorimshe kur blen diçka.  Mos e harro asnjëherë, çantën me vete.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco