Lajmi i fundit

LIVE/ 'Shqipëria në rrezik', kreu i PD Sali Berisha takim me banorët në Memaliaj

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

09:41, 19/05/2022
A+ Aa A-

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak (SHMU) dhe ditën e nesërme, e premte 20 maj,  parashikohet një mot i kthjellët.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 9 deri 24°C

në zona e ulëta 11 deri 30°C

në zona bregdetare 16 deri 29°C

Postimi i plotë i SHMU-së:

Ditën e nesërme do të vijojë ndikimi i masave të qendrueshme. Moti përgjithësisht parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta. Era do të fryjë me drejtim juglindje- veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-7m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zona malore 9 deri 24°C
në zona e ulëta 11 deri 30°C
në zona bregdetare 16 deri 29°C
 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco