FOTO/ Moti për ditën e sotme, diell dhe ngrica

FOTO/ Moti për ditën e sotme, diell dhe ngrica

08:46, 16/01/2022
A+ Aa A-

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë një mot të qëndrueshëm dhe pa reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 06°C, në zonat e ulëta nga 04°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 13°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -09°C në 01°C dhe në zonat e ulëta nga -06°C në 03°C.

Në foton e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco