Irsilia Shkurti në Amerikë vlerësohet me çmimin 'Inxhinieri i ri civil i vitit 2021'

Irsilia Shkurti në Amerikë vlerësohet me çmimin 'Inxhinieri i ri civil i vitit 2021'

14:10, 06/12/2021
A+ Aa A-

Irsilai Shkurti është profesionistja shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila së fundmi është vlerësuar me çmimin “Inxhinieri Civil i Ri i Vitit” për vitin 2021.

Ky çmim i rëndësishëm erdhi nga Shoqëria Amerikane e Inxhinierëve Civilë (ASCE). Vlen të theksohet se Irsila ka ndërtuar një karrierë të suksesshme në Industrinë e Inxhinierisë Civile. ASCE IS vlerëson përkushtimin e Irsilias dhe arritjet e jashtëzakonshme në industrinë e inxhinierisë civile dhe mezi pret të dëgjojë fjalimin e saj të pranimit në javët e ardhshme.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco