Sot, shira dhe stuhi në veriperëndim të vendit

Sot, shira dhe stuhi në veriperëndim të vendit

07:00, 05/12/2021
A+ Aa A-

Moti sot më 5 dhjetor do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu me intesitet të lartë dhe stuhi në zonën në veri-perëndimore.  

Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6  me lartësi vale 2,0 deri në 2,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.  

Temperaturat, sipas RTSH, do të jenë:

Zona malore        5/8°C
Zona e ulët          7/15°C
Zona bregdetare  12/16°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco