Shi dhe borë/ Ja sa pritet të zgjasë i ftohti polar në Shqipëri

Shi dhe borë/ Ja sa pritet të zgjasë i ftohti polar në Shqipëri

17:54, 30/11/2021
A+ Aa A-

I ftohti polar pritet të mbizotërojë deri të enjten.

Pas reshjeve të dendura të shiut dhe dëborës, në fillimjavë, e mërkura do të karakterizohet nga mot me diell, por me temperatura të ulëta që shkojnë deri në -5 gradë në zonat malore.

E enjtja rikthen sërish reshjet dhe një rritje të lehtë të temperaturave në gjithë vendin.

Dy javët e para të Dhjetorit do të jenë me mot tipik të dimrit me reshje dhe hera-herës me stuhi ere.

Era pritet të shkojë deri në 75 km në orë duke shkaktuar det të trazuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nje qytetar qe po plas.01/12/2021 21:47

kjo nuk e ben te ftohtin ne Shqiperi "POLAR". Eshte me mire kur nuk gjemohen kot "sensacionet" dhe egzagjerimet, beheni me te besueshem.

Shto koment

Denonco