Mbërrijnë 117 mijë vaksina Pfizer, pjesë e kontratës së dytë me kompaninë

Mbërrijnë 117 mijë vaksina Pfizer, pjesë e kontratës së dytë me kompaninë

20:08, 26/10/2021
A+ Aa A-

Kanë mbërritur këtë mbrëmje në Shqipëri edhe 117 mijë doza të vaksinës Pfizer.

Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se këto doza janë pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë.

Postimi i Ogerta Manastirliut:

Mbërritën në Shqipëri 117,000 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë.

Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,496,960 vaksina anti COVID-19, për të vijuar pa u ndalur me vaksinimin “derë më derë”, për mbrojtjen e shëndetit dhe jetës së qytetarëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco