Lajmi i fundit

Vrasja e ish-deputetit Pashko Ujka, jepet masa e sigurisë për dy të arrestuarit

Ish-deputetja emërohet drejtore e Spitalit të Traumës

Ish-deputetja emërohet drejtore e Spitalit të Traumës

17:20, 19/10/2021
A+ Aa A-

Ish-deputetja e PS, Edlira Bode është emëruar Drejtoreshë e Spitalit të Traumës.

Bode është vendosur në vendin e Arben Zenelajt i cili e mori këtë detyrë në vitin 2017.

Edlira Bode, gjatë viteve 2017 – 2021 ajo ka qenë deputete për Qarkun e Korçës, si anëtare e Komisionit për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë.

Bode ka studiuar në Fakultetin e Mjekësisë të Universitetit të Tiranës, si dhe ka marrë marrë titullin Mjeke Specialiste Otorinolaringologe, në Itali.

Po ashtu ajo ka punuar disa vite si mjeke e përgjithshme në Bilishti dhe si Mjeke Specialiste Otorinolaringologe në Spitalin Rajonal të Korçës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco