VIDEO - Syri Tv/ ‘Jetoj me ndihmë ekonomike’, Martë Deda apel për ndihmë: Paratë nuk me dalin as për ilaçe

VIDEO - Syri Tv/ ‘Jetoj me ndihmë ekonomike’, Martë Deda apel për ndihmë: Paratë nuk me dalin as për ilaçe

17:00, 16/10/2021
A+ Aa A-

Marte Deda 49 vjeç e cila jeton në familjen me 10 anëtar i bënë apel shtetit që ta ndihmoj. 49 vjeçarja rrëfen se jeton me një ndihmë ekonomike dhe kemp që nuk dalin as për të blerë ilaçet. Deda, e cila jeton në Pllanë të Lezhës,  kërkon që të ketë një shtëpi të sigurt për vete e familjarët e saj

Nga syri Tv

Me një ndihmë ekonomike dhe kemp jetojnë 10 anëtarët e familjes Deda në fshatin Pllanë të lezhës. Marte Deda është 49 vjeçe dhe prej 12 vitesh ajo është e detyruar të bashkëjetojë me një sëmundje të rëndë që e ka paralizuar. Marta tregon se jeton tek familja e saj tregon se me paratë që marrin nuk i dalin të blejë as ilaçet

Ajo tashme e ka të pamundur të jetojë në këto kushte tejet të vështira për shkak të sëmundjes që e mundon prej disa vitesh, teksa apelon që shtetit  ti mundësojnë një strehë më të përshtatshme.

49 vjeçarja bën apel për ndihmë ndaj gjithkujt që ka mundësi në mënyrë që të arrijë të plotësojë kushtet bazë dhe siç ajo thotë të jetojë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco