Moti këtë fundjavë në Shqipëri, 16 - 17 tetor

Moti këtë fundjavë në Shqipëri, 16 - 17 tetor

07:00, 16/10/2021
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e cila po spostohet në lindje të tij duke sjellë stabilitet të motit në në territorin e Shqipërisë.

E shtunë, 16 tetor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në zonat lindore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.     

Temperaturat:

Zona malore        5/14°C
Zona e ulët          10/23°C
Zona bregdetare  13/22°C

Kosova, e shtunë, 16 tetor 2021

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje të pakta. Era do të jetë me drejtim Veri- Lindje 8 m/sek. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 4°C në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 7°C .

E diel, 17 tetor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në Jug dhe Jug-lindje të pasuara nga reshje lokale. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.     

Temperaturat:

Zona malore        8/16°C
Zona e ulët          12/23°C
Zona bregdetare  14/22°C/ RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco