Parashikimi i motit për ditën e shtunë

Parashikimi i motit për ditën e shtunë

23:22, 15/10/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje!

Ditën e shtunë moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në zonat malore të vendit në mesditë do të pasohen nga reshje lokale shiu me intensitet të ulët.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë.

Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco