FOTO/ Ikën shiu, ja si do të jetë moti gjatë fundjavës

FOTO/ Ikën shiu, ja si do të jetë moti gjatë fundjavës

13:51, 15/10/2021
A+ Aa A-

Ditën e shtunë moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në zonat malore të vendit në mesditë do të pasohen nga reshje lokale shiu me intensitet të ulët. 

Ditën e diel moti parashikohet me alterime kthjellimesh dhe vranësira, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Reshje shiut  pritet të jenë prezente në jug të vendit, por me intensitet të ulë.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryesisht ditën e shtunë.

Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerat.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco