Rrëfimi tronditës i 40 vjeçarit invalid nga Berati: Gruaja më mori paratë, i bleu makinë të dashurit

Rrëfimi tronditës i 40 vjeçarit invalid nga Berati: Gruaja më mori paratë, i bleu makinë të dashurit

13:04, 15/10/2021
A+ Aa A-

Eshtë 40 vjeç, invalid, dhe me një brengë të madhe.

Humbi martesën, pasurinë dhe prej gushtit nuk takon 3 fëmijët e tij. Kjo është historia e Lefter Rukut nga Berati.

Pas 15 vitesh martesë ai tregon se bashkëshortja e tradhtonte dhe e dhunonte aq sa e përzuri nga banesa që ai kishte blerë me paratë e marra si dëmshpërblim nga një aksident.

Të njëjtin fat patën dhe pasuritë e tjera të tij. Përveçse mbeti pa para dhe pa strehë Lefteri kërcënohet nga të dashurit e ish bashkëshortes me armë.

Pyetje: Si e ke njohur gruan?
Lefteri: Me shkuesi ma bëri një kushëri. Më tha hajde zbrit nga fshati se jetoja në Tomor. Më tha njoh një vajzë të mirë. Ia kishte prezantuar një mik i tij që e kishte komshi. E takova për herë të parë më pëlqeu. Më kërkoi të gjitha dhe më tha shko puno në Greqi me vëllezrit e mi të bëjmë lek e të blemë shtëpi. Pas disa muajve në Greqi unë bëra aksident me motor. Shoku im vdiq, unë qëndrova 3 muaj në koma. Shteti më dëmshpërbleu 150 mijë euro. Njerzit e gruas ndërhynë me dokumentet dhe një pjesë të shpërblimit e mori baxhanaku.

Pyetje: Kjo shumë parash u bë mollë sherri?
Lefteri: Me paratë unë bleva 2 shtëpi. Një për vete, një për prindërit, po qe ishte ne emrin tim. I mori gruaja. Kjo me lekët e mia i blen makinë të dashurit. Ajo shkonte në gjykatë, kerkonte urdhër mbrojtje. Atë e dhunonte i dashuri e më denonconte mua.

Reagon nëna e Lefterit: Problemet kanë nisur 3 vitet e fundit. Nuses i vdiq i ati e shkalloi. Sa ishte ai gjallë e rrihte nuk e lejonte që ta shante Lefterin apo të dilte me të tjerë. Kur vdiq ai nuk kishte kush ta mblidhte. Ajo mori dhe të motrën në shtëpi. E motra sillte dhe dashnorë në shtëpi dhe ata e përzinin Lefterin.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco