Parashikimi i motit për ditën e martë, 28 shtator 2021

Parashikimi i motit për ditën e martë, 28 shtator 2021

23:08, 27/09/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SHMU!

Java që presim përpara parashikohet të jetë me mot të paqëndrueshëm dhe prezencë të shpeshtë të reshjeve të shiut por nuk do të mungojnë edhe alternimet e kthjellimeve.

Për ditën e Martë moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash me këto të fundit më tepër prezente përgjatë relieveve malore. Reshje shiu me intensitet të ulët në ultësirën perëndimore ndërsa në relievet malore me intensitet mesatar e loklaisht deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco