VIDEO/ Shtatori mbyllet me shira dhe temperatura të larta

VIDEO/ Shtatori mbyllet me shira dhe temperatura të larta

07:00, 26/09/2021
A+ Aa A-

Edhe pse kemi hyrë në stinën e vjeshtës këtë fundjavë tempraturat e nxehta do të rikthehen përsëri duke shkuar në 33 gradë celcius, njofton RTSH.

Fillimi i javës do të ketë hyrje të masave ajërorë më me lagështirë, ku do të ketë vranësira dhe të pranishmë rreshje të shiut.

Fundi i këtij muaji do të mbyllet me mot të paqëndrueshëm, ku do të ketë rënie të tempëraturave me 5-6 gradë celcius.

Me fillimin e muajit tetor do të lëmë pas temperatuart e nxehta dhe do të ketë prani të rreshjeve të shiut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco