E premte - e shtunë, stabilizohen kushtet atmosferike në vendin tonë Dajt,

E premte - e shtunë, stabilizohen kushtet atmosferike në vendin tonë

07:00, 24/09/2021
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga preson i lartë atmosferik dhe rryma ajrore të ftohta kontintale të cilat kanë sjellë stabilitet të kushteve atmosferike në vendin tonë.

E premte, 24 shtator 2021

Moti do të jetë i qëndrueshëm me diell dhe vranësira të pakta në relievet malore me prani të mjegullës përgjate luginave në mëngjes. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1. 0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta.   

Temperaturat:

Zona malore      5/23°C
Zona e ulët         10/28°C
Zona bregdetare  12/27 °C

Kosova, e premte, 24 shtator 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në mëngjes . Era do të jetë me drejtim Lindje 7 m/sek. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 2°C në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 24°C .

E shtunë, 25 shtator 2021

Moti do të jetë i qëndrueshëm me diell dhe vranësira të pakta në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1. 0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta.   

Temperaturat:

Zona malore      6/25°C
Zona e ulët         12/29°C
Zona bregdetare  14/28 °C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco