Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

23:14, 23/09/2021
A+ Aa A-

Ashtu si sot, edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje - veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 1dhe 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 4°C deri në 26°C

zonat e ulëta 7°C deri në 31°C

zonat bregdetare 10°C deri në 29°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco