Vazhdon rritja e temperaturave edhe më 15-16 shtator 2021

Vazhdon rritja e temperaturave edhe më 15-16 shtator 2021

07:00, 15/09/2021
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër në Europën qëndore duke mbajtur mot të qëndrueshëm në vendin tonë me temperatura të larta.

E Mërkurë, 15 Shtator 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore     14/30°C
Zona e ulët         12/34°C
Zona bregdetare  18/31 °C

Kosova, e Mërkurë, dt 15 Shtator 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta . Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje 7 m/sek. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 9°C në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 32°C .

E Enjte, 16 Shtator 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave në zonën perëndimore, do të ketë mjegull në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në  6-7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë të larta.   

Temperaturat:

Zona malore     13/31°C
Zona e ulët         16/34°C
Zona bregdetare  18/30 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari/ RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco