Imazhet nga trageti Bari-Durrës janë zhgënjyese dhe të turpshme

Imazhet nga trageti Bari-Durrës janë zhgënjyese dhe të turpshme

10:05, 05/08/2021
A+ Aa A-

Imazhet që vijnë nga trageti i linjës Bari-Durrës janë zhgënjyese dhe të turpshme.

  Teksa Gushti sjell mijëra emigrantë shqiptarë në familjet e tyre, kushtet e udhëtimit mbeten ende të vështira, sidomos kur bëhet fjala për transportin detar.

Siç shihet dhe nga fotot, nga trageti i linjës Bari-Durrës, shumë emigrantë përfshirë fëmijë janë të detyruar që të flejnë në tokë, ndërkohë që edhe korridoret janë të tejmbushura.

Shumë prej tyre duket se nuk përballojnë dot kostot e udhëtimit me avion, dhe zgjedhin tragetin për të mbërritur në Shqipëri, shtuar faktin se mund të marrin me vete dhe makinat e tyre për të lëvizur gjatë pushimeve.

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Berti05/08/2021 17:31

Mire qe na thoni ju se nuk e dime ne

Shto koment

Denonco