FOTO/ Parashikimi, e hëna dita më ‘e freskët’ e javës

FOTO/ Parashikimi, e hëna dita më ‘e freskët’ e javës

23:06, 25/07/2021
A+ Aa A-

Vendi pritet të ketë mot këtë javë të ndikuar nga vala e nxehtit Afrikan.

Kjo valë e nxehtë do të sjellë mot me diell dhe lagështirë të ulët gjatë orëve të mesditës.

E hëna pritet të jetë edhe dita më e freskët e kësaj jave.

Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco