Vjen i nxehti afrikan në Shqipëri, ja si do jetë java

Vjen i nxehti afrikan në Shqipëri, ja si do jetë java

12:24, 25/07/2021
A+ Aa A-

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak në vendin tonë, këtë javë do të rikthehet i nxehti afrikan.

Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu dhe mbrëmjet të jenë më vlera të larta.

Statusi i plotë:

Përshëndetje nga SHMU!

Vendi pritet të ketë mot këtë javë të ndikuar nga vala e nxehtit Afrikan. Kjo valë e nxehtë do të sjellë mot me diell dhe lagështirë të ulët gjatë orëve të mesditës. Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco