Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e diel

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e diel

23:02, 24/07/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SHMU!

Fundjava që presim përpara parashikohet e këndshme për të gjithë adhuruesit e plazhit por pse jo edhe për ata të cilët adhurojnë klimën malore.

Të ndikuar nga masa ajrore të qëndrueshme me orijginë nga jugperëndimi, kjo fundjavë parashikohet me mot të kthjellët dhe plot orë me diell. Përjashtim të lehtë bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës në relievet malore.

Për ditën e diel fortësia e erës bie dhe parashikohet me shpejtësi 1-3m/s erë ideale për qëndrimin në bregdet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco