Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e shtunë

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e shtunë

22:56, 23/07/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SHMU!

Fundjava që presim përpara parashikohet e këndshme për të gjithë adhuruesit e plazhit por pse jo edhe për ata të cilët adhurojnë klimën malore.

Të ndikuar nga masa ajrore të qëndrueshme me origjinë nga jugperëndimi, kjo fundjavë parashikohet me mot të kthjellët dhe plot orë me diell. Përjashtim të lehtë bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës në relievet malore.

Për ata të cilët do të parapëlqejnë një fundjavë pranë vijës bregdetare duhet të marin parasysh elementin e erës kryesisht për ditën e nesërme. Duke filluar nga orët e mesditës era do të fryjë relativisht e fortë me shpejtësi 3-7m/s dhe drejtim kryesor nga kuadrati i veriut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco