Lajmi i fundit

'Çim Peka LIVE'/ 'Rikthimi' i Berishës dhe e ardhmja e PD

‘Brenda 1 shtatorit të gjithë mësuesit të vaksinohen/ Zbulohet urdhëri i fundit i ministres së Arsimit

‘Brenda 1 shtatorit të gjithë mësuesit të vaksinohen/ Zbulohet urdhëri i fundit i ministres së Arsimit

16:10, 23/07/2021
A+ Aa A-

Ministria e Arsimit, Sporteve dhe Rinisë u ka dërguar një mesazh drejtuesve të institucioneve arsimore në të gjithë vendin, lidhur me listën e mësuesve që nuk janë vaksinuar ende.

Me anë të këtij mesazhi Ministria e Arsimit ka paralajmëruar se në datën 1 shtator 2021, të gjithë mësuesit dhe stafi drejtues duhet të jenë të vaksinuar kundër Covid-19.

Mesazhi që ka mbërritur në telefonin e drejtuesve të institucioneve arsimore:

Pershendetje. Brenda ditës së sotme do të dërgoni listën e mësuesve që nuk janë vaksinuar. Ju lutemi sqaroni mësuesit së muajin Shtator 2021 i gjithë stafi drejtues, mësimor dhe ai ndihmës i institucioneve arsimore duhet të jetë i vaksinuar. Edhe njëherë lexoni mirë mesazhin të gjithë mësuesit që nuk e kanë bërë vaksinën urgjent të plotësojnë tabelën! Raportimi duhet urgjent për ZVA.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

THE DONALD23/07/2021 21:20

PO MIRE A KA NE NJE LOJ OPOZITE NE KETE VEND? UN THEM SE SKA POR GITHSESI JU ATY TEK SYRI THONI SE KA. JA NA SPJEGONI TASHI SI I BEHET KESAJ PUNE? BRAVO SHUME MIRE. I KENI LENE KAQ KOHE NJEREZIT TE PA INFORMUAR EDHE SOT QE FILLON TAMAM SKEMA ATA JANE KOMPLET TE PA PERGATITUR. SHPRESOJ TE MERNI EDHE JU ATE QE MERITONI. JENI EDHE JU PJESE E GRUPIMIT QE E SHITI KETE VEND BASHKE ME EDIN, SALIUN EDHE LULIN.

Shto koment

Denonco