Lajmi i fundit

Shuplaka e ODIHR: Përdorimi i administratës i dha PS-së një avantazh domethënës

Bilanci ditor i Covid/ 4 raste të reja, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Bilanci ditor i Covid/ 4 raste të reja, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

16:46, 19/06/2021
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:

Janë kryer 2771 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 4 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 2 raste në Tiranë, nga 1 rast në Durrës, Vau i Dejës

Aktualisht janë 124 pacientë aktivë me Covid19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 7 pacientë, nga të cilët 3 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 7 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,910 që nga fillimi i epidemisë. 

Statistika (19 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        4

Të shëruar në 24 orë      7

Të shtruar në spitale      7

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore                2771

Testime totale            774,257

Raste pozitive             132,488

Raste të shëruara        129,910

Raste Aktive                  124

Humbje jete                  2,454

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër       42

Tiranë          35

Durrës          12

Berat             10

Lezhë           8

Elbasan        5

Gjirokastër    4

Dibër             3

Korçë           2

Kukës           2

Fier                1

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco